hétfő, június 22, 2026

Próbaedzés a Pumping Iron edzőteremben

Ma éreztem múlt hét kedd óta először, hogy ideje lenne egy kicsit mozogni. A városkában három edzőtermet jelez a Google. Ezek kulcsos termek, azaz 0-24-ben nyitva vannak, chip kártyával lehet bemenni: semmiféle recepció, pultos kislány nincs. Az egyik messze esik a lakástól, másrészt a tulajdonosok épp szabadságon vannak (ki van írva egy nagy táblára), ezért új tagokat nem fogad. Itt van mászófal, cselgáncs edzés, fallabda, meg elvileg egy jól felszerelt konditerem, de csak minimális képek vannak róla a neten. Úgyhogy az egyelőre felejtős.
A másik kettő közelebb van, gyalog is értelmes távolságra. Sőt az egyik - a neve Pumping Iron - pont a házunkkal szemben van, csak egy félkört kell tenni hozzá (és 20 méter szintkülönbséget leküzdeni). Na, ennek a tulajával sikerült felvenni a kapcsolatot.
A másiknál - a neve Kraft Werk - az ajtó zárva van, elég elhanyagolt a külső része, de akivel beszéltünk, azok szerint működik. De semmi elérhetősége nincs, a Facebook-on lévő telefonszám meg téves. Pedig egy nagy súlyokra specializált, keményvonalas konditerem a képek alapján.

Maradt a szemben lévő, ami meg Ausztria legrégebbi! működő konditerme. Még Arnold is edzett ott. Meg is látszik a gépeken, mintha 50 évvel ezelőtti időkapszulába lépne be az ember gyereke. Én a 80-as évek végén kezdtem el konditerembe járni, már akkor egy fokkal (igaz csak egy fokkal), de jobb kondigépeken edzettünk. Mindegy, nekem megfelel: eddig sem edzettem a gépeken (kivéve a Smith-keretet, de olyan meg pont van, igaz mínusz 50 év... :-), szabad súlyok meg bőven vannak, sőt van 55 kg-os kézi súlyzópár is. Elég parancsoló a kinézete, de majd kipróbálom. Amúgy nincs is 25 kg-os tárcsa, de van egy rakás 30 kg-os(!), persze mind bevonat nélküli vastárcsa.

Pár kép a teremről:

Az egész terem tele van Arnold képekkel, a tulaj nagy Arnold-fan:

29 €/hó, akkor megyek, amikor akarok (akár éjfélkor is), van egy bejárati ajtót nyitó chipkártyám, olyan zenét rakok és olyan hangosan, amit akarok (ha nem zavarja az épp ott lévőket), van zuhanyzó, öltöző, azaz lehet edzeni. Amíg ott voltam, két fiatal sráccal találkoztam, az egyik jött-ment, a másik kicsit komolyabban edzett. De az idő nagy részében egyedül voltam az egész teremben.

Egyelőre megteszi, de ha sikerül a másik kettőt is megnézni, azért fenntartom a műsorváltozás jogát :-)

Ma egy kis laza edzéskét csináltam, meg persze néztem, hogy mi merre:

  • Húzódzkodás (kétféle fogás) +  Padra lépés: 4x6, minden sorozat után 10-10 fellépés
  • Evezés rúddal normál fogás: 2x5x90kg
  • Evezés rúddal szembe fogás: 2x5x70kg
  • Nyomás Smith-gépen: 4x6x50kg, piszkos nehéz maga rúd is
  • Kétkezes bicepsz rúddal +  Csigás letolás kötéllel: 5x40kg + 10x(10 lap), két sorozat
  • Tartás rúddal hát mögött: 3x(30mp)x120kg
  • Térdemelés függeszkedve: 3x15
  • Függeszkedés: normál fogással 2 perc
Ennyike.
Sajnos itt nincs doboz, de van egy nagyon magas kis ülőkeszerű valami, ami jelentősen magasabb, mint a sima pad. Amúgy két pad van, egy fix és egy állítható, de esküszöm tuti 35-40 kg darabja. Úgyhogy az is egy edzés, ha berakom az egyiket a keret alá :-). A keretben maga a rúd borzasztó nehéz, így bőven elég volt rá 30 kg. Nincs is mellette csak pár tárcsa. Egy kezdő szerintem még a rudat sem bírja el. Mindegy, a lényeg, hogy van. Amúgy rózsaszínre van festve és rá van írva, hogy Barbie :-)
Elsőnek elég volt ennyi, majd szerdán jön a kövi edzéske. Holnap meg jön egy nagy sarok könyvespolc, úgyhogy lesz legózás rendesen.

Holnap kedd.

Nincsenek megjegyzések: